Popraw jakość swojego snu

Choroba zwana OBS to choróbsko wyczerpujące jak również poważne. Jeśli obserwujesz u siebie objawy typu obezwładniające zmęczenie i senność niezależnie od jak nam się wydaje poprawnie przespanej nocy, musimy rozważyć optymalną diagnostykę, aby udokumentować względnie wykluczyć OBS.

Mechanizm obturacyjnego bezdechu bez wątpienia jest stosunkowo prosty. Następuje istotne osłabienie lub zatrzymanie oddechu. Przynosi ono głęboką odpowiedzią organizmu mającą na celu jak najszybsze pobranie tlenu. Wybudzamy się i znów zasypiamy, nierzadko bez świadomości wybudzenia. Podstawowym krokiem dla rozpoznania zespołu obturacyjnego bezdechu zwykle jest tradycyjny wywiad lekarza z POZ a dodatkowo badanie przez laryngologa. Ma ono za zadanie odkrycie, czy bezdech jest natury anatomicznej na przykład wąskie gardło lub powiększone migdały.

Ostateczną diagnozę potwierdza badanie, które na 100% poświadcza albo wyklucza obturacyjny bezdech senny. Skoro przeczucie choróbska potwierdzi się w pomiarach, odbywa się badanie polisomnograficzne. Procedura polega na na kompleksowym śledzeniu przebiegu. Gdy potwierdzimy obturacyjny bezdech senny wtenczas medyk powie nam jak żyć z kłopotliwą chorobą. Ze 100 pewnością poleci odmianę sposobu życia – dużo aktywności pozbycie się nadmiernych kilogramów, poniechanie palenia, zredukowanie spożywania większych ilości alkoholu.

Najskuteczniejsze jest wykorzystywanie stosowanie właściwego urządzenia. protezy powietrznej. Aparat CPAP, czyli właśnie ta proteza, to nowoczesna maszyna nieustannie wtłaczające do dróg oddechowych powietrze pod ciśnieniem. Zapewni to przyjemny sen, bez kłopotliwych przerw bo powietrze przytrzymuje miękkie elementy dróg oddechowych, przeszkadzając w ich zapadaniu się. Nowoczesny sprzęt medyczny jak aparat CPAP wypada włączyć na całą noc.