Od czego zacząć urządzanie salonu

Salon to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu. To w nim upływa nam wiele momentów każdego dnia. W salonie zażywamy wypoczynku, podejmujemy w nim przyjaciół i znajomych, włączamy tv, czytamy. Sposób aranżacji i umeblowanie tego pokoju stanie się więc najważniejszym z kluczowych przedsięwzięć, które wpłynie na klimat i smak czasu spędzonego tutaj z najbliższymi. Jeśli dobrze przemyślimy sprawę, stanie się on prawdziwą wizytówką – zwierciadłem, w którym będzie się odbijać nasze mieszkanie.

Na początek – dobór palety kolorów

Zależy tylko od nas i naszych osobistych preferencji – jakiej kolorystyki użyjemy w salonie. Najistotniejszym zadaniem tego pomieszczenia jest samopoczucie członków rodziny, najlepsze, jak to tylko możliwe. Oczywiście, warto zadbać, aby kolorystyka była spójna. Zacznijmy od wyboru motywu przewodniego, który uzupełnimy o kolejne detale. Może to być jakiś konkretny, mocny odcień; nie zawadzi też wcześniej ustalona stylistyka. Później łatwiej będzie nam dobrać elementy dodatkowe, takie jak żyrandole nowoczesne, zasłony czy poduszki na sofę.. Centralnym punktem każdego salonu będzie właśnie duży mebel do siedzenia.. Przy tym meblu usytuujmy stolik z niskim blatem czy telewizor. Dzięki tym sprzętom wraz z rodziną lub znajomymi będziemy mogli spędzać w salonie miłe chwile. Aby przydać naszemu salonowi przytulnego charakteru, zainwestujmy w kominek. To uznane rozwiązanie, które przysłuży się umocnienie więzi rodzinnych i wyczaruje niezwykły klimat. Jeśli zależy nam na wyrazistym charakterze, stworzą go mocne barwne akcenty. Ciekawy wzór na fototapecie zwróci uwagę osób goszczących w naszym mieszkaniu.

Oświetlenie w salonie

Wiele osób wie, jak ważną rolę we wnętrzach odgrywa światło. Może się zdarzyć, że po zmianie oświetlenia nasz salon to będzie zupełnie inne miejsce z całkiem nowym klimatem. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań mogą zdecydować się w pokoju dziennym na żyrandol w ciekawym wzorze. Jednak jeśli chcemy urządzić wnętrze w bardziej modernistycznym stylu, wybierzmy plafony do salonu. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy wiele korzyści. Taki rodzaj oświetlenia daje nieco mgliste światło, które łagodnie doświetla najmniejszy fragment każdego zakątka pomieszczenia. Ze względu na mniejsze potrzeby, jeśli chodzi o przestrzeń, plafony sprawdzą się jako wyposażenie niskich pokoi.