Oświetlenie salonu – daj się ponieść fantazji

Salon to pomieszczenie, w którym spędzany przez nas czas jest najdłuższy.. Włączamy telewizję, bierzemy do ręki książkę, odpoczywamy, gramy w planszówki, to do salonu gościmy swoich znajomych i członków rodziny. Z tego powodu szalenie istotny jest wybór właściwego światła, tak by sprzyjało różnym miłym aktywnościom.

Plafony do salonu

W przypadku dużych pomieszczeń, w których spędza czas wielu domowników, lampy sufitowe są pozbawione rywali. Nie jest konieczne montowanie innych rodzajów oświetlenia, gdy we wnętrzu zamontowano lampę sufitową. Tym, co się zmieniło w ostatnich latach, jest bardzo szeroki zasób wzornictwa lamp sufitowych do salonu. Możemy zdecydować się na klasyczne lampy sufitowe, czyli nieśmiertelny żyrandol, ale możemy również kupić takie, które oddają hołd nowoczesnemu stylowi, a dzięki specjalnym nakładkom oświetlają salon na różne kolory. Wiele tych efektów może przypominać nawet światła stroboskopowe!

Lampa stojąca będzie nieodmiennie właściwym rozwiązaniem, mimo że w naszym salonie zamontowana została lampa sufitowa. Idealną lokalizacją dla niej będzie narożnik pomieszczenia, tuż przy wersalce. Lampy stojące konstruuje się przeważnie tak, by ich właściwości świetlne „ocieplały” konkretne pomieszczenie. Lampa na statywie na pewno stanie się ozdobą pokoju, dopasowując się do stylu, w jakim utrzymane jest wnętrze.

Lampki na ścianie

Ostatnimi czasy stał się modny się zwyczaj mocowania na ścianach dodatkowych rodzajów oświetlenia. Niewielkie lampki, podobne do tych, które towarzyszą Świętom Bożego Narodzenia, lub wyjątkowe cotton ball, które można teraz kupić w niemal każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz, nadadzą salonowi wyjątkowego klimatu. Montuje się je na różne sposoby, kreując nieregularny układ lub umieszczając je w linii prostej. Kreują niepowtarzalny nastrój podczas romantycznego wieczoru.