Jak utrzymać prawidłowy poziom nawodnienia organizmu?

generator-wody-wodorowej

Woda odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym organizmie. Już niewielkie odwodnienie przyczynia się do bólu głowy i odczuwanego spadku energii. Jednak liczy się nie tylko ilość, ale również jakość spożywanych płynów, dlatego generator wody wodorowej to bardzo istotne urządzenie, które powinno znaleźć się również w Twoim domu.

Rola wody w organizmie człowieka

Woda jest ważniejsza od jedzenia, gdyż nasze ciało składa się w 60% właśnie z wody. Z tego względu, jeśli chcesz mieć energię, pracować na wysokich obrotach i cieszyć się życiem musisz pamiętać o utrzymaniu progu nawodnienia na optymalnym poziomie. Woda odgrywa ważną rolę we wszystkich procesach odbywających się w organizmie, począwszy od trawienia, przez dobre funkcjonowanie narządu wzroku, brak problemów z kręgosłupem i rdzeniem kręgowym, a kończąc na właściwej pracy stawów. Dobrze nawodniony organizm jest silny i bez większych trudności radzi sobie z powierzonymi mu zadaniami. Pamiętaj jednak, że oprócz odpowiedniej ilości, ważna jest także jakość spożywanej wody. Płyn powinien być wolny od zanieczyszczeń i wzbogacony o cenne minerały. W tym celu wykorzystasz generator wody wodorowej, który dzięki specjalnym filtrom zyskuje cenne właściwości i jeszcze lepiej nawadnia ciało.

Zalety picia wody

Kiedy dostarczasz do organizmu odpowiednią dawkę wody zauważyć zdecydowaną poprawę funkcjonowania wszystkich narządów, a przede wszystkim układu trawiennego. Zwrócisz uwagę na poprawę kondycji i lepszą wytrzymałość, co jest szczególnie przydatne, kiedy regularnie ćwiczysz i dbasz o formę. Woda sprawia, że wyglądamy i czujemy się młodziej, skóra jest dobrze nawilżona, wygląda jędrnie i promiennie. Generator wody wodorowej zapewnia doskonałą jakość spożywanych napojów, które pozwalają usunąć z organizmu toksyny. Oprócz tego przyspieszysz przemianę materii, co może objawić się szybkim zrzuceniem zbędnych kilogramów. Przefiltrowana woda ma w sobie sporo minerałów, wśród których można wymienić magnez, sód oraz potas (co ciekawe jest ich więcej niż w dostarczanych organizmowi produktach spożywczych).

Picie wody powinno stać się Twoim nawykiem, dlatego dostarczaj je do organizmu w podobnych ilościach przez cały dzień. Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: ile wody należy spożywać w ciągu dnia? Wszystko zależy od wagi, warunków atmosferycznych, stylu życia oraz stanu zdrowia. Latem i w trakcie wysiłku fizycznego organizm potrzebuje zdecydowanie więcej wody. Przeciętny człowiek powinien dostarczać 2 litry płynów, ale kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz sportowcy powinni wypijać co najmniej 1 dodatkowy litr. Pij wodę mineralną, soki przygotowane z warzyw, wywary ziołowe oraz herbaty. Do bilansu nie wlicza się słodkich napojów zawierających nasyconych dwutlenkiem węgla.