Czy lampy drewniane są dobrym wyborem?

W świecie designu pojawiają się coraz to nowsze trendy. Aranżacja wnętrz nadaje wnętrzu stylu oraz indywidualnego charakteru. Jedną z najważniejszych kwestii jest oświetlenie. W tym celu należy zwrócić uwagę na staranny dobór lamp.

Lampy drewniane- do jakich wnętrz najbardziej pasują?

Lampy drewniane to silny trend. Jest to zasługa materiału, który przywołuje na myśl ekologię i swobodne skojarzenia z naturą. Wszystko to sprawia, że po lampy drewniane najczęściej i najchętniej sięgają miłośnicy skandynawskiego stylu. Doskonale wyglądają w pomieszczeniach urządzonych w minimalistycznym stylu. Ponadto lampy drewniane to neutralny wybór. Wyglądają dobrze zarówno w towarzystwie klasycznych kolorów, jak i bardziej nasyconych barw. Samo drewno wygląda dość uniwersalnie, dlatego, jeśli zależy nam na uzyskaniu bardziej dynamicznego efektu, warto sięgnąć po nieregularne kształty. Najlepsze będą te oparte na skosach. Ponadto stworzą ciekawy efekt aranżacyjny. Jeśli szukamy lamp biurkowych to warto sięgnąć po lampy, które będą wpisane w poszczególne figury geometryczne, na przykład trójkąt czy romb. Wysokie lampy drewniane optycznie powiększą przestrzeń, a jej urozmaicenie możemy osiągnąć, jeśli zdecydujemy się na trójkątny stelaż. Często jest on łączony również z obudową plastikową, która może mieć różne kolory. Warto zadbać o spójność kolorystyczną z pozostałymi elementami. Dzięki konsekwencji nasze wnętrze będzie wyraziste i jednorodne stylistycznie.

Różnorodne lampy drewniane

Niewątpliwą zaletą jest różnorodny wygląd drewna- chodzi tu zarówno o kolorystykę, ale też mnogość form i kształtów. Opcji jest naprawdę mnóstwo. Lampy drewniane mogą być biurkowe, stojące, czy wiszące. Ich wybór jest zdeterminowany rodzajem wnętrza, w którym ma się ona znaleźć. W mniejszych pomieszczeniach najlepiej umieścić lampy biurkowe lub wiszące o krótkim zwisie. W większych metrażach mamy większą powierzchnię do zagospodarowania, co oznacza również większe możliwości wyboru. Tutaj dobrym zakupem są lampy stojące lub stworzenie kompozycji, w którą wchodzi kilka identycznych lamp.