Trenuj w domu – wybieramy idealny power band

power-band

Gumy Power band to w czasach utrudnionego dostępu do siłowni jeden z podstawowych sprzętów, w jakie powinniśmy się wyposażyć, jeżeli chcemy ćwiczyć w domu. Guma mieści się w damskiej torebce, waży mniej niż portfel, a zastąpi Ci sztangę, hantle, a nawet wyciąg. Wybierz z nami idealny power band.

Dlaczego warto wybrać power band

Powerbandy to gumy oporowe w formie pętli mające ok. 1 m długości, co po obwodzie daje nam 2m. Gumy występują w szerokiej gamie oporów od bardzo lekkich 3-5kg, do naprawdę mocnych dających opór równy ok. 160kg. Wraz z oporem gumy zakupiony przez nas przedmiot będzie zarówno szerszy, a w niektórych przypadkach również grubszy. Powerband to bardzo uniwersalny sprzęt do treningu. Z pomocą samej gumy i swojego ciała wykonasz większość ćwiczeń, które przyjdą Ci do głowy, a trochę kombinując z zaczepieniem gumy o jakiś słupek uzyskasz funkcjonalność podobną do wyciągu na siłowni. Co ważne gumy, nawet w liczbie kilku sztuk, nie będą zajmować dużo miejsca, a więc zabierzesz je ze sobą w dowolną podróż, a o ich istnieniu w bagażu przypomnisz sobie dopiero w momencie wyjmowania ich na trening.

Opór power band – jak wybrać gumę dla siebie

Powowerbandy może zakupić w różnych wersjach oporu, które krótko zostały omówione w poprzednim akapicie. Tutaj chcemy Ci zwrócić uwagę na specyfikę pracy z gumą i opór, który narasta wraz z naciągiem. Ostrzegamy, że lekka guma może się w niektórych ćwiczeniach okazać nadspodziewanie wymagająca. Poza tym, ze względów praktycznych polecamy zakup gum do ok. 45 kg oporu przy maksymalnym rozciągnięciu. Mocniejsze gumy mogą być, ze względu na swoją szerokość, zwyczajnie niewygodne w użytkowaniu i doprowadzać do bolesny otarć.

Jak sprawdzić jakość power band

Gumy power band wykonane są z lateksu, który biorąc pod uwagę naprężenia jakim będzie poddawana guma, powinien być najwyższej jakości. Na pewno kojarzysz różne gumowe przedmioty, które po jakimś czasie użytkowania (niestety często zbyt krótkim, w stosunku do ceny), nienadawany się do pełnienia swoje funkcji. Guma ma to do siebie, że z czasem twardnieje, staje się mniej elastyczna, może się kruszyć lub nawet gwałtownie pęknąć. Wybierając power band zwróć uwagę na to, jak zmienia się kolor gumy wraz z jej rozciąganiem. Oczywiście sprzęt może wydawać się bledszy, ale zmiana odcienia powinna być w miarę równomierna. Przyjrzyj się również brzegom taśmy, jeżeli zauważysz jakby posklejane warstwy, to zrezygnuj z zakupu.