Szlafrok – doskonałe uzupełnienie bielizny nocnej

Szlafrok damski to podstawowe wyposażenie sypialni, którego nie może zabraknąć. Wkłada się go zarówno przed spaniem, jak i o poranku, kiedy to każda pani domu pragnie zachować przyjemne ciepło przez kilka kolejnych minut. Rankiem bardzo często mamy do czynienia z niską temperaturą, dlatego nakrycie tego typu sprawdzi się doskonale.

Jakie wyróżniamy modele szlafroków damskich?

Ciężko jest wyobrazić sobie kobiecą garderobę bez szlafroka. Sprawdzi się o każdej porze roku i w każdej sytuacji (zarówno poranku, jak i wieczorem). Wiele osób korzysta z niego również w trakcie dnia, dlatego warto dobrać go odpowiednio do sezonu oraz dobrze jest skorzystać z najlepszych dostępnych materiałów. Kiedy mamy do czynienia z zimniejszymi miesiącami w ciągu roku najlepszym rozwiązaniem jest model ciepły, miły oraz wygodny. Sprawdzi się on idealnie w trakcie odpoczywania na kapie, zapewni przyjemne ciepło po kąpieli, a także otuli o poranku po wyjściu z łóżka. Zanim nabędzie się odpowiedni model warto zastanowić się nad jego fasonem oraz materiałem, który wykorzystano do jego produkcji.

Szlafrok damski może być wykonane z różnych materiałów. Najważniejsze, aby dopasować go do konkretnej pory roku, gdyż nie istnieje jeden standardowy model, który okaże się przydatny w każdym momencie. Najważniejszy jest materiał. Właśnie z tego względu bawełna jest absolutnym numerem jeden jeśli chodzi o te ubrania. Omawiany model sprawdzi się w trakcie sezonu letniego, gdyż umożliwia zatrzymywanie ciepła. Dlatego nie ogrzeje w zimowe wieczory, co może stanowić problem dla wielu osób. Zimą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest szlafrok wykonany z satyny. Jedwab również cieszy się znaczną popularnością. Omawiane modele są grube, puszyste oraz bardzo przyjemne w trakcie dotykania. Właśnie z tego względu okazują się najlepszym rozwiązaniem w trakcie sezonu jesienno-zimowego. W ich przypadku nie należy oszczędzać, gdyż dobrej jakości tkanina sprawi, że szlafrok damski nie zmieni się nawet po wielu praniach.

Jak wybrać odpowiedni fason szlafroka?

Fason szlafroka jest tak samo ważny jak materiał z którego powstał. Kiedy jest dobrze dobrany staje się od razu o wiele bardziej funkcjonalny, a nawet wpływa na nasze samopoczucie. Można wybierać wśród modeli długich, krótkich, posiadających kieszenie, zamek, a nawet kaptur. Długość szlafroka powinna być uwarunkowana porą roku. W zimniejszych miesiącach warto sięgnąć po dłuższe modele, które zapewnią przyjemne ciepło. Z kolei latem najlepszym rozwiązaniem są krótkie szlafroki, dzięki którym możliwe jest zasłonięcie piżamy oraz poczucie komfortu. Szlafrok damski posiadający kieszenie to bardzo wygodne rozwiązanie. Można w nim umieścić najbardziej potrzebne rzeczy, czyli na przykład chusteczki, telefon czy krople do oczu. Z kolei modele posiadające zamek zapewniają komfort oraz zakrycie ciała w każdym momencie. To najlepsze rozwiązanie w trakcie udawania się na wakacje czy w odwiedziny do rodziny. Wszystko zasłonięto o każdej porze dnia oraz nocy powoduje duży komfort. Z kolei model posiadający kaptur zapewni ciepło po umyciu głowy, kiedy to włosy pozostają mokre przez dłuższy okres czasu.

Szlafrok damski wykonany z dobrej jakości materiału będzie służył przez dłuższy czas. Należy jednak mieć na uwadze, że regularne pranie zdecydowanie pogarsza jego kondycję. W trakcie czyszczenia należy przede wszystkim przestrzegać zaleceń producenta oraz stosować sprawdzone proszki oraz płyny do płukania. Łagodne środki chemiczne sprawdzą się w tym przypadku najlepiej.