Świadome odżywianie przy endometriozie – przydatna ściąga

Nieliczne praktyki tyczące się naszego stylu życia mogą wpływać na tempo postępowanie endometriozy czy w znacznym stopniu podnosić ryzyko jej rozwoju. Wybory tego typu mają bezpośredni wpływ na to, jak uporczywe będą objawy choroby i i jak skuteczna jest kuracja opisywanej dolegliwości.

Zawsze dobrze jest przeprowadzić dalsze testy, aby móc z całą odpowiedzialnością połączyć liczne dania bądź zwyczaje dotyczące stylu życia z rozwojem lub pogorszeniem wędrującej śluzówki macicy, wspomniane poniżej  decyzje mogą niekorzystnie wpływać na endometriozę. Teraz kiedy już wiesz co to jest endometrioza – teraz musisz wiedzieć, jak skomponować jadłospis aby wspomóc leczenie.

Endometrioza leczenie
Czego warto unikać w przypadku stwierdzenia endometriozy?

Dieta bogata w niesprzyjające nam tłuszcze nasycone z pewnością będzie niezdrowa dla każdego, a już bez wątpienia dla tych kobiet, u których wystąpiła gruczolistość macicy, bowiem objawy mogą przez to stać się jeszcze silniejsze. Profesjonalne analizy alarmują wskazując na więcej  diagnozy endometriozy wśród tych kobiet, które spożywają dużo nasyconych, które znajdują się przeważnie w:

· żywności przygotowanej w gorącym tłuszczu,
· przetworzonej żywności,
· daniach serwowanych w barach szybkiej obsługi.

Niewłaściwą drogą jest także konsumowanie znacznych ilości czerwonego mięsa. Potwierdzone specjalistyczne badania wykazały zwiększone możliwość rozwoju tego przykrego schorzenia przy zwiększonym przyjmowaniu mięsa czerwonego.Tak samo jeśli w grę wchodzi kwestia glutenu. Jeśli frapuje Cię endometrioza w czasie ciąży – kwestia glutenu też Ci się przyda.

Podobnie,jeżeli w kwestii pokarmów, jakie wykazują wpływ na poziom hormonów w organizmie, zwłaszcza na stężenie estrogenów, mają szansę źle działać na wszystkie kobiety z tym schorzeniem.Ponadto należy unikać lub ograniczać tych, które mogą towarzyszyć stanom zapalnym w organizmie i prowadzić bezpośrednio do jeszcze większego bólu oraz postępu schorzenia. W pierwszej kolejności należy wymienić: alkohol i kofeina.

Składniki pokarmowe, zalecane kobietom zmagającym się z endometriozą:

Jednakże aby leczenie omawianej choroby mogło być bardziej sprawne, możemy też zwalczać pojawianie się zapalenia i bóle prowokowane przez tę przypadłość, zapewniając sobie optymalnie dobraną dietę, która będzie w pierwszej kolejności warzywna a także  ma sporo witamin i soli mineralnych. Dodaj do swojej diety składniki włókniste, na przykład owoce i warzywa, rośliny strączkowe oraz produkty z pełnego ziarna. Polecamy także składniki odżywcze zawierające w żelazo, między innymi:

· ciemnozielone warzywa,
· kapusta szparagowa,
· fasola,
· wzbogacone ziarna,
· orzechy czy nasiona.

Ważna może być też codzienna dieta obfitująca w konieczne kwasy tłuszczowe,jak między innymi łosoś, sardynki, śledź, pstrąg, orzechy włoskie, nasiona chia i nasiona lnu, i artykuły dostarczające składniki wykazujące właściwości przeciwutleniaczy, które znajdziemy w kolorowych warzywach i owocach, takie jak cytrusy, jagody, czarna czekolada, szpinak a także buraki.

Bądź pewna, że regularnie obserwujesz, jak Twoje ciało odpowiada w czasie uwzględniania w jadłospisie specyficznych artykułów spożywczych. Zapisywanie wszystkich artykułów spożywczych czy wszelkich występującym po tym symptomów jest decydujące.