Problemy finansowe pracodawcy – co robić?

Kapitalizm pozwala na rozwinięcie firmy dosłownie każdemu, więc firmy wyrastają jak grzyby po deszczu. Możliwości startu dla przedsiębiorstw są dziś nieograniczone, w każdej branży znajdziemy mnóstwo raczkujących firm. Jak wszystko, ma to swoje plusy i minusy. Jednym z wielu zagrożeń jest to, że każdemu pracodawcy może trafić się gorszy finansowo okres.

Co robić gdy pracodawca staje się niewypłacalny?

Zapewne wielu z nas musiało zadać sobie kiedyś takie pytanie. Pierwszą rzeczą, która Ci przysługuje jest rozwiązanie umowy o pracę z winy pracodawcy. Warto tu zasięgnąć rady prawnika, kiedy spełnione są warunki określane jako rażące naruszenie obowiązków pracodawcy, co daje możliwość wypowiedzenia umowy o pracę ze skutkiem natychmiastowym. Aby znaleźć skutecznego prawnika, sugeruję wpisać w wyszukiwarkę frazę adwokat Kraków i przejrzeć wyniki w celu wybrania prawnika, który będzie w stanie pomóc z zagadnieniami dotyczącymi Kodeksu Pracy.

Jak odzyskać pieniądze po rozwiązaniu umowy o pracę?

Jeśli nasz zalegający z wynagrodzeniem pracodawca ogłosił upadłość, to można zwrócić się do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych z prośbą o wypłacenie zaległego odszkodowania wraz z należną odprawą i ekwiwalentem za niewykorzystany urlop. Tu z całą pewnością również pomocny okaże się adwokat Kraków to miasto, w którym bez problemu można znaleźć dobrego prawnika zajmującego się zagadnieniami prawa pracy.

Jeżeli natomiast nasz dłużnik nie ogłosił upadłości to pozostaje nam droga sądowa. Należy przygotować pozew sądowy. Można to zrobić samodzielnie, ale wymaga to zapoznania się z Kodeksem Pracy. Adwokaci w Krakowie z pewnością chętnie pomogą nam w przygotowaniu wszelkich pismach sądowych. Jeżeli wszelkie wymogi formalne zostaną zrealizowane, to znaczy nasz pozew będzie przygotowany w odpowiedni sposób, będzie zawierał wszelkie potrzebne załączniki oraz trafi od razy do właściwego wydziały sądu, bardzo szybko możemy spodziewać się pomyślnego dla nas rozstrzygnięcia. Z pewnością dopilnuje tego dobry adwokat, Kraków to miasto wielkich możliwości i nie warto oglądać się na pracodawcę, który jest niewypłacalny.