Na co zwrócić uwagę zakupując wózek inwalidzki?

Niesprawni mogą mieć niesamowity kłopot z odnalezieniem idealnego wózka inwalidzkiego, gdyż na rynku jest niebywale wiele ich różnorakich rodzajów. Wywiera wpływ na to też kwestia tego, że osoby, jakie z kalectwem walczą znienacka, wobec zdarzenia drogowego tudzież schorzenia, mają trudności z poruszaniem się przy pomocy wózka inwalidzkiego. W jaki sposób go wybierać?

Bez względu na to,  czy są brane pod uwagę wózki inwalidzkie elektryczne, czy też tradycyjne, osoba, która będzie czerpać korzyści z konkretnego modelu, powinna być przekonana do potrzeby jego stosowania. Ci, którzy od początku zmagają się z kalectwem, przyzwyczaili się już do takiego sposobu poruszania się, jednakże niespodziewana zmiana w życiu wywołana zdarzeniem drogowym bądź postępującym zwyrodnieniem, to już spory problem. Wizja przesuwania się przy pomocy pojazdu dla inwalidów jest ciężka do zrozumienia. Uprzytomnienie inwalidom, że poruszanie się przy użyciu wózka inwalidzkiego elektrycznego stanowi dla nich niesamowitą okazję leży w gestii ich rodziny, jak także lekarzy. Zakup powinien być tym samym usprawiedliwiony i przeprowadzany nieśpiesznie, nie nierozmyślnie.

Podstawowe fakty

Pojazd dla niepełnosprawnych ma wspierać codzienne funkcjonowanie. Jego zadaniem jest pomaganie w usamodzielnieniu się, osiąganiu większej swobody poruszania, nie tylko wśród osobistych przestrzeni. Co więcej, skuter elektryczny inwalidzki, czy wszystkie wózki inwalidzkie elektryczne lub tradycyjne muszą pasować głównie do wymiarów ich użytkownika.

Zarówno, niewielkie, jak także za duże siedzenie pojazdu nie będzie optymalne. Kolejno trzeba mieć na uwadze oparcie, które nie może być za duże, bo przysporzy problemy w manipulowaniu wózkiem. Baczenie warto nakierowywać na różne ułatwienia i części uzupełniające, jak możliwość regulacji zagłówka, ustawienia podnóżka czy podłokietników, wyposażenie w poduchę przeciw odparzelinom, koła odczepiane na szybkozłączkach.

Specyficzne zaadaptowanie wózka wspiera wygodę wykorzystywania, ale i daje świadomość większej swobody przesuwania się, dając szansę na przywyknięcie do nowej perspektywy życiowej znacząco prędzej.