Finanse i związek. Co robić, gdy brakuje pieniędzy?

Problemy w związku zdarzają się zawsze, lecz niektóre z nich ciągną się przez dłuższy czas, co powoduje frustrację obu partnerów. Najczęściej to problemy finansowe przysparzają najwięcej stresu i konfliktów między partnerami. Nie warto czekać, tylko zacząć działać, by ustabilizować sprawy finansowe.

Aby poprawić sytuację, trzeba wyjść ze strefy swojego komfortu.

W problemach finansowych jedynym, najskuteczniejszym wyjściem jest zmiana stanowiska lub zakładu pracy, na taki, który oferuje wyższe wynagrodzenie. Nie ulega wątpliwości, że znalezienie lepiej płatnej pracy nie należy do najłatwiejszych, lecz nie wolno się poddawać. Najgorsze co można zrobić, to zamartwiać się i przestać działać.

Aby zmienić pracę na lepszą, więcej zarabiać, a tym samym poprawić sytuację w związku, trzeba wyjść ze strefy swojego komfortu i zaryzykować, spróbować czegoś zupełnie innego. Przede wszystkim potrzebne są zmiany, warto poszukać darmowych szkoleń z rozwoju osobistego, poprawić swoje CV i szukać nowej pracy. Warto również popytać znajomych i rodziny, czy nie słyszeli o jakimś wakacie. Trzeba zrobić wszystko by poprawić sytuację finansową, ponieważ ma to ogromny wpływ na związek. Gdy próby znalezienia nowej pracy nie przynoszą żadnych skutków, można pomyśleć o pracy dodatkowej lub o wyjeździe.

Praca za granicą dla par świetną opcją, by podreperować domowy budżet.

Pary lub młode małżeństwa często decydują się na wspólny wyjazd za granicę do pracy, by zarabiać więcej i odłożyć jakąś część pieniędzy na własny dom lub mieszkanie. Poza tym większość par lub małżeństw zdaje sobie sprawę, że życie na odległość jest bardzo trudne, więc coraz więcej par wyjeżdża za granicę do pracy. Z pewnością łatwiej jest podjąć taką decyzję, zanim pojawią się dzieci.

Bardzo często pary pracują za granicą w jednej firmie i na jednej zmianie. Jest to wygodne i daje poczucie większego bezpieczeństwa na obczyźnie. Praca za granicą dla par ma również negatywne strony. Partnerzy czasem mają inne preferencje co do rodzaju pracy, więc znalezienie takiej, która będzie odpowiadała obu stronom, bywa trudne. Poza tym frustrująca bywa dla partnerów sytuacja, w której jedna osoba ma lepsze stanowisko i więcej zarabia, podczas gdy druga ma gorsze warunki pracy i dodatkowo w innym wymiarze czasu.

Jak znaleźć pracę za granicą dla par?

Szukając pracy za granicą najlepiej szukać ofert w Internecie, wystarczy wpisać w Google np. praca za granicą dla par, a propozycji będzie wiele, szczególnie z agencji prac tymczasowych. Przeglądając ogłoszenia, można zauważyć wpis, że mile widziane są pary. Z reguły są to prace magazynowe, praca na produkcji, zbiory owoców i warzyw lub prace hotelarskie. Warto wiedzieć, żeby aplikować również na ogłoszenia bez dopisku i po prostu zapytać o możliwość pracy razem z partnerem.