Warto wiedzieć co to CPAP

Znany akronim CPAP to inaczej Continous Positive Airway Pressure. Aparaty CPAP wykorzystywane są do łagodzenia bezdechu sennego. Są i będą dodatkowo stosowane w skutecznym leczeniu niewydolności oddechowej. Rehabilitacja metodą CPAP zazwyczaj jest aktualnie najwydajniejszą techniką łagodzenia obturacyjnego bezdechu sennego.

Instrument CPAP zbudowany jest z pompy i maski, którą zakłada się na twarz ewentualnie dodatkowo na twoje usta oraz nos. Przyrząd jest odpowiedzialny za stałe nadciśnienie, które utrzymuje otwarte drogi oddechowe. Pompowane przez instrument powietrze oczyszcza nas od bezdechu sennego. Suche powietrze dostarczane do naszego ciała prawdopodobnie może u niektórych chorych wywoływać rezultaty uboczne,, które można zminimalizować, kupując CPAP wyposażony w system nawilżania powietrza. Funkcjonują również pompy typu autoCPAP, nadzwyczaj rozwinięte technologicznie. Ich funkcjonowanie polega dopasowaniu pompowanego powietrza i jego ciśnienia do poziomu zakłóceń oddechu w czasie Twojego snu. Aparat występuje w zestawie wyposażony w nebulizator Philips, co jest szalenie wygodne.

Systemy CPAP w części są wyposażone w miejsca na karty pamięci oraz pamięć wewnętrzną. CPAP magazynuje informacje na temat dokonywanej terapii. Urządzenie obserwuje przebieg oddychania w czasie snu jak również wpisuje w pamięci informacje o bezdechach oraz chrapaniu. To naprawdę bardzo wygodne, bo dzięki niej można szybko regulować ustawienia pompy.

Terapia METODĄ CPAP, dokonana za pomocą specjalistycznego aparatu przynosi wymierne korzyści. Zwiększa kondycję snu a także ustępuje problem chrapania oraz zaskakujących wybudzeń. Zwiększa się też sprawność organizmu podczas dnia poprzez odpowiednie dotlenienie.