Skąd bierze się witamina C lewoskrętna?

Już na samym wstępie trzeba przypomnieć, że witamina C lewoskrętna nie występuje w naturze, choć wielu z nas może mieć problemy z tym, aby w to uwierzyć. Często słyszy się na jej temat zazwyczaj, iż jest tym „bardziej poszukiwanym” odpowiednikiem przemysłowo fabrykowanej witaminy C, i z tego powodu znacznie bardziej wartościowym, pochodzącym z natury środkiem, jaki niesie ze sobą skuteczną ochronę dla organizmu. W konsekwencji frapuje nas pytanie, skąd właściwie pochodzi popularna w ostatnim czasie witamina C lewoskrętna opinie odnoszące się do tego tematu są naprawdę wielorakie. Jak wygląda to w rzeczywistości? Usilnie propagowany w mediach środek tak naprawdę nie ma prawa bytu!

Jakie właściwości wykazuje witamina C lewoskrętna

W kwasie askorbinowym są zawarte dwa zasadnicze składniki:
kwasy L-askorbinowy i L-dehydroaskorbinowy.

Wiadomo to ponad wszelką wątpliwość bowiem wspomniany środek nie skrywa przed ludźmi od dekad sekretów, jest dokładnie przeanalizowana. Aby dodatkowo potwierdzić zasadność tych informacji, należy powiedzieć, iż każdą cząsteczkę kwasu askorbinowego tworzą następujące atomy:
· 6 węgla,
· 8 wodoru,
· 6 tlenu.

Jest to niezbędna wiedza z punktu pojęcia oznaczenia przy pomocy liter, które zobaczymy w nazewnictwie tego zawiązku i jakie spowodowało całe to zamieszanie, na podstawie jakiego zaistniała ta  ”cudotwórcza” witamina C lewoskrętna dla dzieci, dorosłych i osób starszych. Pamiętajmy że towarzyszące witaminie litery potwierdzają zaledwie, gdzie dokładnie jest umiejscowiona grupa hydroksylowa która występując po lewej stronie determinuje nazwę oznaczoną literą L – jednak w absolutnie żaden sposób nie nie świadczy to o tym, że stamtąd właśnie pozyskiwana jest w jakimś stopniu lepsza wariacja popularnej witaminy, z tego powodu w przypadku gdy ktoś znajdziesz się w towarzystwie ludzi rozprawiających następujące kwestie  ”jaka jest najlepsza witamina C dla dzieci: tradycyjna czy lewoskrętna” będziesz miał gotową odpowiedź. Zatem czy trzeba powtórzyć to po raz kolejny?
 
Witamina prawoskrętna i lewoskrętna – nie ma żadnej różnicy

Informacja, iż molekuła występująca w kwasie askorbinowym, znanym powszechnie pod nazwą witaminy C posiada konkretną konfigurację w najmniejszy sposób nie nobilituje jej do miana lewoskrętnej, czy też cenniejszej dla naszego zdrowia – dotyczy to bowiem jedynie jej kształtu. Najważniejszym tematem jest właściwość, jaką jest optyczna skręcalność. A więc po prostu spolaryzowane światło skręcane jest w lewo, gdy mamy do czynienia z substancja, jaką jest witamina C lewoskrętna, podczas gdy jej wpływ na zdrowie pozostaje dla nas jednakowy. Tym, co ma szansę stanowić widoczną różnicę, jest tutaj cena, jaką możemy zapłacić za wątpliwie lepszej jakości witaminę C.

Dawkowanie witaminy c lewoskrętnej

Bądźmy więc rozsądni, nie dajmy się zmanipulować i nie poszukujmy źródła historii lewoskrętnej witaminy C, gdyż tak naprawdę jest ona równoznaczna z „prawoskrętną”! Należy o tym pamiętać.