Nudzi mi się

Nieskończona biblioteka

Nie masz co robić i łapiesz się na tym, że spoglądasz pustym wzrokiem w blady sufit? Zwyczajnie nudzi Ci się? Musisz być jedną z najbardziej niesamowitych osób, jakie stąpały po tym globie – serio.

Jestem Twoim fanem

Nudzisz się. Spośród oceanu rzeczy, którymi można zająć się w wolnym czasie, kultura nie ma do zaoferowania już nic, co mogłoby Cię zainteresować. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo niesamowity jesteś?

Jeżeli dobrze rozumiem, obejrzałeś już wszystkie dobre filmy. Złe zresztą też, w końcu oglądanie badziewia w gronie znajomych potrafi być dobrą zabawą. Nowe produkcje i stare produkcje, blockbustery i eksperymenty Andy’ego Warhola, filmiki na YouTube i klasyki Wernera Herzoga. Kino niezależne, japońskie, włoskie, argentyńskie, a nawet północnokoreańskie. Jesteś ekspertem w ich zakresie i każda kolejna scena będzie w Twoich oczach odtwórcza. Obejrzałeś nawet wszystkie z ponad ośmiuset odcinków „Doktora Who”.

Przeczytałeś każdą dostępną książkę, od Biblii po „50 Twarzy Greya”. Fantastyka naukowa, thrillery, horrory, biografie, autobiografie, pamiętniki, poradniki, komiksy, książki kucharskie, Lem, Vonnegut, Dick, Hesse, Orwell  – zgłębione. Ba! Musiałeś też napisać kilkadziesiąt własnych powieści, aby zasmakować, jak to jest tworzyć kulturę. Przelałeś kilkaset litrów swojej wyobraźni na papier, ale i to Ci się w końcu znudziło.

Przebrnąłeś przez wszystkie istniejące wydawnictwa muzyczne. Każdy kawałek dostępny na Spotify przesłuchałeś co najmniej kilkakrotnie. Odwiedziłeś największe festiwale świata, widziałeś na żywo wszystkich ze swoich żyjących idoli i oczywiście sam zaliczyłeś mały epizod jako muzyk eksperymentujący z najróżniejszymi stylami. Grasz na kilkunastu instrumentach i opanowałeś je do PERFEKCJI, a jakakolwiek dalsza nauka pozbawiona jest sensu.

Podróże? Okrążyłeś świat kilkakrotnie, znasz Hiszpanię, Amerykę, Japonię i Australię jak własną kieszeń. Chętnie poleciałbyś podbijać kosmos, gdyby ktoś zaoferował Ci taką możliwość.

Gry wideo? Ograne co do jednej, zarówno te darmowe jak i płatne.

Mógłbyś podrzucić mi z pamięci materiał na wszystkie 196 kulturalnych pocztówek, które sobie zaplanowałem.

Kultura? Pff, Ty już tam byłeś

Nudzisz się i nie ma w sklepach, bibliotekach i kinach już nic, czego wcześniej nie spróbowałeś. Twoja wiedza i doświadczenie to ideał, do którego dąży każdy amator kultury. Jesteś kulturalnie omnipotentny.

Ale trochę mi Ciebie szkoda.

Że co? Chcesz powiedzieć, że nie zrobiłeś nawet połowy z tych rzeczy, o których pisałem powyżej?

To dlaczego mówisz, że się nudzisz? 🙂