Jak zadbać o swój układ krążenia

jak zadbac o układ krążenia

Każdemu z nas zależy na możliwe jak najdłuższym, wysokiej jakości życiu i dobrym zdrowiu. Przeszkodą mogą okazać się nieleczone choroby układu krążenia. Warto więc wiedzieć jak im zapobiegać.

Choroby układu krążenia, a funkcjonowanie organizmu

Choroby układu krążenia mają negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Do ich przyczyn zaliczamy niedostateczne ukrwieniem narządów, co prowadzi do zwężenia naczyń krwionośnych i skutkuje uszkodzeniem narządów układu sercowo-naczyniowego, nadciśnieniem, a często nawet niewydolnością serca. Tego typu choroby w początkowych stadiach mogę nie dawać niepokojących objawów. Jednak już pierwsze sygnały ze strony układu krążenia powinny skłonić nas do konsultacji z lekarzem. To, co może wydawać się błahe, ale z pewnością powinno nas zaniepokoić to objawy pojawiające się w trakcie wysiłku fizycznego czy też sytuacji stresowych. Wiele osób je bagatelizuje, gdyż nie utrudniają one
w sposób znaczny naszego codziennego życia. Warto wygrać jednak wyścig z chorobą i reagować możliwe jak najwcześniej.

Kolostrum, witaminy i zdrowa dieta, czyli jak dbać o układ krążenia?

Choć częstotliwość zapadania na choroby serca stale rośnie, co związane jest ze współczesnym trybem życia, to społeczeństwo jest też coraz bardziej świadome jak dbać o zdrowie. Rynek oferuje nam wiele możliwości, warto postawić na te sprawdzone i wysokiej jakości produkty. Nie jest tajemnicą, że podstawą zdrowia jest higieniczny tryb życia, ale co to właściwie znaczy? Przede wszystkim dobrze zbilansowana dieta powinna zagościć w naszym domu na co dzień. Warto zadbać by znalazły się w niej tłuszcze nienasycone, odpowiednia ilość oraz optymalna dawka niezbędnych witamin. Dobrze jest też uwzględnić w jadłospisie dużo warzyw i owoców oraz rybami. Nie zastąpione są też w zdrowej diecie pestki i orzechy. Z pewnością warto też dobrać odpowiednią suplementację. Pozytywny wpływ na układ krążenia wykazuje kolostrum dzięki zawartości kazeiny, która dodatkowo ma również wpływ na prawidłową pracę mięśni. Kolostrum spotkamy w ofercie producentów też pod nazwami: siara, młodziwo, colostrum czy mleko początkowe. Dodtakiem do diety powinna być też aktywność fizyczna. Dawka ruchu można zapobiec zakrzepic i zwiększyć wydolność mięśnia sercowego. Oczywiście osoby borykające się z problemami sercowymi powinny zrezygnować z używek. Alkohol i papierosy bardzo mocno obciążają nasz układ krwionośny.