Jak dorobić w weekendy?

Osoby, które wykonują pracę zawodową od poniedziałku do piątku bardzo często poszukują dodatkowego zajęcia w weekendy. Praca w weekendy to coś, czym są także zainteresowani studenci dzienni.

Jakie są możliwości weekendowej pracy?

Choć w Polsce praca na niecały etat nie jest zbyt popularna to okazuje się, że obecnie jest wiele możliwości dorabiania w niepełnym wymiarze godzin. Liczne duże supermarkety zapewniają możliwość pracy w sobotę i w niedzielę na przykład przy wykładaniu towaru oraz w charakterze kasjera. W tym samym czasie w hipermarketach można sobie dorabiać na promocjach, jako hostessa. Weekend to idealny czas, aby dorabiać w barach szybkiej obsługi typu KFC, Pizza Hut a także w klubach muzycznych gdzie można pracować, jako kelner, barman czy ochroniarz. Osoba poszukująca dodatkowego zajęcia może zamieścić ogłoszenia w Internecie gdzie zaoferuje swoje usługi sprzątające czy opiekuńcze i wykona je w sobotę. Inne możliwości dorabiania to śpiewanie i fotografowanie na ślubach, weekendowa sprzedaż lodów na powietrzu czy obsługa stoisk gastronomicznych na festynach. Jeśli ktoś lubi pracować w nocy, może zgłosić się na inwentaryzacje.

Praca animator jako sposób na dorabianie

Animator czasu wolnego to ktoś, kto dba o to, aby spotkania grupowe przebiegały w dobrej i ciekawej atmosferze. Praca animator jest, więc realizowana zarówno w grupach dziecięcych jak i tych składających się z osób dorosłych. Praca animator w przypadku małych dzieci ma zwykle miejsce w salach zabaw oraz na przyjęciach urodzinowych. Z kolei praca animator z przeznaczeniem dla dorosłych kojarzy nam się przede wszystkim z zagranicznymi wyjazdami do egzotycznych krajów. Jest ona realizowana także w innych okolicznościach, na przykład w sanatoriach czy na miejskich imprezach integracyjnych dla seniorów. Najlepsi animatorzy swoim podopiecznym zapewniają ciekawe zabawy plastyczne, ruchowe i muzyczne a wszystko to odbywa się w oparciu o wcześniej przygotowany plan. Aby być dobrym animatorem wskazane jest ukończenie specjalnych kursów. Jest to bardzo ciekawy zawód i można w ten sposób dorobić dobre pieniądze chociażby w weekendy.