5 sprawdzonych sposobów na okna bez smug

sklep z chemią

Sprzątając mieszkanie, nie można zapomnieć o tym, żeby zrobić to dobrze. Wiele osób nie ma motywacji do tego, żeby zabrać się za sprzątanie, ponieważ nie widzą efektów swojej pracy. Dlatego warto, jest poznać kilka sposobów na smugi, dzięki którym będziemy chcieli sprzątać.

Używajmy ściereczek z mikrofibry

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, jak wiele zmienia fakt tego, że używamy innego rodzaju ściereczki. Zdarza się, że osoby używają ręczników papierowych do tego, żeby czyścić okna, jednak nie jest to zbyt dobry pomysł. Ręczniki papierowe niestety mają to do siebie, że pozostawiają smugi na szybkach, przez co trzeba ich bardzo dużo zużywać, jeśli chcemy się pozbyć smug.

Użyjmy do czyszczenia szyby wody z octem

Jeśli musimy szybko wyczyścić okno, a nie posiadamy akurat przy sobie dobrego płynu do mycia okien, albo nasz płyn pozostawia smugi, to możemy zrobić własny roztwór. Wystarczy, że rozcieńczymy wodę z octem w proporcji, 4 miarki wody do 1 miarki octu. Tak uzyskany roztwór możemy użyć do czyszczenia okien i pozbywania się smug.

Jeśli smugi wciąż pozostają, to użyjmy nabłyszczacza do zmywarki

Choć każdy sklep z chemią posiada niesamowite produkty, to czasem nie są one aż tak skuteczne. Jednak nabłyszczacze do zmywarek działają bardzo skutecznie w celu pozbycia się smug i nadania oknom połysku. Poza tym metoda ta jest bardzo dobra w wypadku, gdy nasze okna są zatłuszczone np. od rąk. W celu skorzystania z nabłyszczacza do mycia szyb musimy rozcieńczyć go z wodą. Jedna szklanka nabłyszczacza starcza na 3 litry wody.

Jeśli jednak nie chcemy się aż tak bawić, to bardzo dobrze sprawdzają się specjalne ściereczki do okien

Co prawda cenowo nie wyjdzie nam to najlepiej, jednak ściereczki jednorazowe do mycia okien są bardzo skuteczne i rzadko pozostawiają smugi. Oferuje je każdy sklep z chemią, więc nie powinniśmy mieć problemy z ich znalezieniem.

Zastosowanie płynu do spryskiwaczy

Choć jest to nieoczywiste, to jednak płyn do spryskiwaczy jest także bardzo skuteczny, jeśli chodzi o dokładne i pozbawione smug wycieranie okien. Nie musimy wiele zrobić, po prostu używamy płynu do spryskiwaczy, który możemy rozcieńczyć z wodą.

Sklep z chemią -uważajmy gdzie kupujemy produkty

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że czasem nie jest wina sam produkt, ale sklep, które niekoniecznie będzie nam sprzedawał najlepszy produkt. Dlatego pamiętajmy, aby kupować płyny i ściereczki tylko w miejscach, gdzie wiemy, że nie tylko zostanie nam polecony odpowiedni produkt, ale także, że nie będzie on z drugiej ręki.